Spice.lt

Čenakai

Čenakai

Paruošimo laikas: Daugiau nei 1 val.
Porcijų skaičius: 6
Ingredientai:
Gaminimo instrukcija:
  1. Bulves supjaustyti kubeliais, mėsą (geriau ne grynai raumens, bet šiek tiek su riebaliukais, na, sprandinės turbūt) taip pat. Česnakus - nesmulkiais gabalėliais, svogūną smulkiau, o morkas - giriežinėliais. Aš dedu maždaug 2 - 3 dideles česnako skilteles vienam indeliui ir viena normalaus dydžio svogūnaą padalinu keturiems - penkiems indeliams. Morkos reikia kokiu 5 cm galiuko kiekvienam indeliui.

  2. Procesas toks - ant dugno sluoksnį bulvių, paskui dėti sluoksnį pjaustytos mėsos, ant mėsos - pjaustytas morkas, svogūną ir česnakus, 1-2 lauro lapus, kelis sveikus kvepiančius ir karčiuosius pipirus (Jokių prieskonių mišinių! Tik gryni prieskoniai. Kas gi nori valgyti natrio gliutamata be reikalo). Po to užpilti pomidorų padažo (šiaip aš pilu iš akies, nepersistengiant, turbūt kokie 2-3 valg. šaukštai kupini bus. Pats naudoju Suslavičiaus klasikinį). Toliau įberti druskos ir cukraus (2/3 druskos, 1/3 cukraus). Visa šitą užtaisą uždengti pjaustytomis bulvėmis. Aš pats dar kartais užpilu šiek tiek pomidorų padažo ant pačio viršaus.

  3. Toliau indelį reikia palengva pripilti vandens, kol jis ims bėgti per viršų. Tada švelniai neperspaudžiant uždengti dangteliu ir įdėti i pradėjusią kaisti orkaitę ant mažos lėkštutės (kepant indeliai šiek tiek gali bėgti, tai paskui žmona labai barasi, jeigu pribėga į pačią orkaitę:)) ).

  4. Kepti reikia griežtai 2 valandas, ant 230 C, įdėjus į dar nepilnai įkaitusią orkaitę. Kelis kartus ištraukiau 10 minučių ankščiau, tai dingo pusė skanumo, nors jau buvo iškepę. Esmė ta, kad reikia pasiekti tinkamą konsistenciją - tai neturi būti sausas kepsnys, bet ir ne sriuba.