Spice.lt

Plekšnės su vynuogėmis

Plekšnės su vynuogėmis

Paruošimo laikas: Apie 30 min.
Ingredientai:
Gaminimo instrukcija:
  1. Plekšnių filė nuplauname ir nusausiname ant sugeriamojo popieriaus. Pabarstome druska, pipirais ir iš abiejų pusių pašlakstome citrinų sultimis. Filė susukame ir persmeigiame mediniu pagaliuku. Orkaitę įkaitiname iki 180 °C temperatūros.

  2. Kepimo indą (jame patiekalą ir patieksime) ištepame sviestu ir sudedame plekšnių filė. Žuvį užpilame vynu ir pašauname į orkaitę. Kepame 25 minutes.

  3. Vynuoges nuplauname ir blanširuojame (kelias minutes palaikome verdančiame vandenyje). Sieteliu vynuoges išgriebiame, nuvarviname ir ataušiname. Tada nulupame, išimame kauliukus, sudedame į dubenėlį ir užpilame likeriu. Kartkartėmis vynuoges pamaišome, kad geriau įsigertų alkoholis.

  4. Žuvį ištraukiame iš orkaitės, perdedame į kitą indą, uždengiame ir, kol ruošiame padažą, laikome neatvėsusioje orkaitėje.

  5. Į vyną, kuriame kepė žuvis, įmaišome sviestą ir kiaušinių trynius. Padažą kaitiname nuolat maišydami ir neleisdami užvirti. Suberiame vynuoges, krapus, supilame likusį likerį. Plekšnių suktinukus dedame į padažą, pašauname į orkaitę ir kepame 5 min. ištraukę iš orkaitės iš karto patiekiame į stalą su ryžiais arba bulvių koše.