Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Kaip degustuoti alų

2011-02-07 18:00:11
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Kaip degustuoti alų

Daugeliui gali pasirodyti, jog degustuoti alų yra labai paprasta: tereikia tik nusipirkti alaus ir jį išgeri. Tačiau nuolat dėdėja žmonių, kurie supranta, kad alaus degustavimas gali būti toks pat sudėtingas kaip ir vynų. Šiuo metu yra daug alaus daryklų, kurios gamina gausybę alaus rušių, todėl alaus mėgėjai turi išmokti, kaip iš visų rušių atsirinkti tai, kas yra geriausia.

Lygiai taip pat, kaip ir degustuojant vynus, yra keli žingsniai, kuriuos būtina atlikti, norint gerai įvertinti alaus kokybę. Yra daugybė alaus aspektų – išvaizda, aromatas, skonis. Alus entuziastai turi mokėti identifikuoti pagrindinius bruožus šiuose komponentuose.

Yra keturi alaus degustavimo žingsniai. Jie nėra sudėtingai įgyvendinami.

Stebėjimas

Yra keli dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, žiūrint, į ką tik įpiltą alų. Labai svarbu atkreipti dėmesį į spalvą, skaidrumą bei putos tvirtumą. Taip galima susidaryti šiokias tokias prognozes, koks alus bus, kai jį paragausim. Nustatant alaus spalvą, yra labai svarbu jo nelaikyti tiesiai prieš šviesą, nes tai gali iškraipyti jo tikrąją spalvą. Tačiau tai labai palengvina nustatant jo skaidrumą.

Siūbavimas

Tai pats paprasčiausias, tačiau ne mažiau svarbus žingsnis. Švelniai įsiūbuojant alaus bokalą galima laikinai padidinti alaus skleidžiamus aromatus bei matyti, kaip ilgai išsilaiko puta ir kokio ji yra tvirtumo.

Uostymas

Daugelis žmonių net nepagalvoja apie alaus aromatus, tačiau alaus kvapas išties yra labai svarbus. 90–95% žmogaus potyrių atsiskleidžia būtent per uoslę. Įkvepiant svarbu atkreipti dėmesį, koks yra alaus aromatas: saldus, aštrus ar dar kitoks – šie aromatai dažnai turi nuorodą į tai, kokios rūšies salyklas, apyniai ir mielės buvo panaudotos ir kaip jis buvo pagamintas.

Ragavimas

Ragauti alų yra smagiausia ir pirmasis įspūdis dažniausiai reiškia daug, todėl reikia pasistengti norint, kad jis būtų tikrai geras. Dažnai yra taip, kad pirmasis gurkšnis yra visiškai kitoks nei paskutinis. Paragavus pirmąjį kartą, reikia pabandyti įsiminti pojūčius, kai alus patenka į burną. Antrasis kartas turėtų patvirtinti pirmąjį arba šiek tiek jį pakoreguoti. Ragaujant reikia galvoti, ar alus yra saldus, kartus, rūgštus ir t.t., taip pat atkreipti dėmesį į tai, koks yra alus burnoje. Jis gali būti ir lipšnus, ir sausas, ir putojantis. Taip pat reikėtų paragauti ne tik šalto, bet ir šiek tiek sušilusio alaus, nes labai šaltas alus paslepia kai kurias skonio savybes. Alui sušilus šie skoniai išryškėja labiau.

Patarimai

  • Nedegustuokite alaus su maistu ar vos tik baigus valgyti. Maisto skonis gali turėti didelia įtaką šiam procesui.
  • Nuplaukit gomurį su vandeniu. Krekeriai arba sūris yra gerai, bet jie gali užgožti tam tikras alaus skonio savybes.
  • Degustuojant keletą alaus rušių patartina pradėti nuo šviesiausių ir baigti tamsiaisiais.
Komentarai0

Panašūs straipsniai

Margučių dažymas bei Velykų tradicijos
Margučių dažymas bei Velykų tradicijos

Margučiai buvo dažomi ne dėl grožio, o sdėl simbolinės prasmės suteikimo. Kiekviena spalva turėjo savo reikšmę. Margučiuose vyravo juoda, raudona, žalia, geltona bei ruda spalvos. Juoda spalva simbolizavo žemę motiną ir Žemyną, raudona - vaisingumą, gimimą ir gyvenimą bei deivę gimdytoją Ladą. Žalia spalva - pavasario augaliją, javų daigus, mėlyna - dangų bei vandenį, geltona ir ruda - subrendusių javų derlių.

Gero arbūzo paieška
Gero arbūzo paieška

Arbūzas – tai didelis naudingų medžiagų lobynas. Jo minkštimas – puikus ląstelienos šaltinis organizmui. Ji ne tik padeda sureguliuoti virškinimą, tačiau yra puiki priemonė skrandžio negalavimams malšinti, nes neutralizuoja rūgščių perteklių. Dėl minkštime esančių švelnių maistinių skaidulų arbūzas sumažina cholesterino kiekį.

Arbata
Arbata

Virdulį pripildykite šviežio nufiltruoto vandens ir užkaiskite. Arbatos paruošimui daug įtakos turi vandens kietumas. Jei užplikysite minkštu vandeniu - arbata bus skaidri. Jei kietu - drumsta ir po kelių minučių arbata gali pasidengti plėvele. Vandenį patariama suminkštinti buitiniais filtrais.

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Uogienė taip greit nesurūgs, jei nuo verdančios uogienės, mediniu šaukštu nugraibysite putas.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Šviežių kopūstų sriuba Raugintų kopūstų sriuba Virtos “gėlytės” Vištienos širdelių guliašas Šašlykas orkaitėje Salotos su lašiša
Reklama
Prisijunk prie mūsų!