Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Kovoje su nutukimu – saldžiųjų gėrimų mokestis

2012-01-10 15:19:03
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Kovoje su nutukimu – saldžiųjų gėrimų mokestis

Prancūzijoje šią savaitę patvirtintas naujas mokestis, kuriuo bus apmokestinti visi šalyje parduodami saldieji gėrimai. Šiuo mokesčiu siekiama kovoti su vis didėjančiu gyventojų nutukimu bei tuo pačiu papildyti valstybės iždą, praneša mnn.com.

Prancūzijos Konstitucinės Tarybos patvirtintas saldžiųjų gėrimų mokestis – tęstinė kovos su nutukimu programos dalis, kuri buvo priimta 2011 metų rugpjūtį. Šio naujojo mokesčio įvedimas taip pat tapo svarbia praėjusią savaitę Prancūzijos parlamento patvirtintos platesnės taupymo politikos dalimi. Sutarus valdžios atstovams už kiekvieną skardinę ar buteliuką su saldžiuoju gazuotu gėrimu į valstybės iždą keliaus vieno euro cento mokestis. Valdžios ekonomistų skaičiavimais, Prancūzijos iždą tai turėtų papildyti 120 milijonų eurų (apie 414 milijonų litų).

Tokia žinia jau anksčiau nustebino gaiviųjų gėrimų gamintojus ir atstovus, tarp kurių yra ir garsioji „Coca-Cola“ kompanija. Atsakydama į planuojamą šio mokesčio įvedimą rugsėjį „Coca-Cola“ sustabdė 17 milijonų eurų investicijas į naująją gamyklą Prancūzijos pietuose. „Coca-Cola“ kompanijos atstovai tuomet teigė, jog taip reiškiamas simbolinis protestas prieš gamintojų produkciją diskriminuojantį mokestį.

Tačiau valstybės atstovai pripažįsta, jog šio mokesčio įvedimas sietinas ne tik su nutukimo mažinimo programa: svarbu ir tai, jog Prancūzijai būtina ieškoti naujų biudžeto papildymo būdų. Valstybė jau ėmėsi pridėtinės vertės mokesčio didinimo ir sumažino ekonomikos skatinimo priemonių finansavimo dalį.

Kaip tik dėl minėtos priežasties už sveiką gyvenseną pasisakančios nevyriausybinės organizacijos ir bendrijos neskuba džiaugtis, nes, pasak jų, tai tik dar viena kovos su krize priemonė, o ne realus žingsnis sprendžiant nutukimo plitimo problemą.

ekodiena
Komentarai0

Panašūs straipsniai

Įdomūs faktai apie prieskonius
Įdomūs faktai apie prieskonius

Viduramžiais už muskato riešutų vagystę nukirsdavo ranką, o už šafranų „klastojimą“ grėsė mirties bausmė. Nesistebėkite – prieskonių kainos tais laikasi buvo daug didesnės nei šiandien (pavyzdžiui, 100 g muskato riešutų kainavo tiek pat, kiek 6 jaučiai).

Idėjos vasariškoms salotoms su grybais
Idėjos vasariškoms salotoms su grybais

Vasara – grybų metas. Siūlome išbandyti tikrai vasariškus receptus – įvairias salotas su grybais.

Konkurso "Velykų skanėstai" rezultatai!
Konkurso "Velykų skanėstai" rezultatai!(3)

Skelbiami konkurso "Velykų skanėstai" rezultatai!

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Svogūnas nebus toks aštrus, jei jį kelis kartus perplausite ir palaikysite ties šalto vandens čiurkšle.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Vištienos širdelių guliašas Sojos pupelių kotletai Kugelis su cukinija Šaltos kavos kokteilis Bulvės su grybais kaimiškai Virtos “gėlytės”
Reklama
Prisijunk prie mūsų!