Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Kuo ypatinga baltoji arbata?

2011-04-04 17:11:42
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Kuo ypatinga baltoji arbata?

Jau neblogai žinome, kad yra juodoji, raudonoji, žalioji, mūsų liaudiškosios ramunėlių, čiobrelių, melisų, kmynų ir kitos arbatos. Baltoji arbata - daug kam dar yra naujiena. Tai - subtilus, elegantiškas gėrimas. Ji reikalauja išskirtinio dėmesio tiek ją ruošiant, tiek skanaujant.

Baltosios arbatos lapeliai skinami tik balandžio pradžioje bei pirmosiomis rugsėjo dienomis. Renkami tik viršutiniai lapeliai bei ūgliai tol, kol jie dar padengti baltais pūkeliais. Todėl arbata ir vadinama baltąja. Jos rinkėjams griežtai draudžiama arbatlapių rinkimo sezone valgyti česnakus arba svogūnus. Taip saugomasi, kad per kvėpavimo takus svetimi kvapai nesugadintų subtilaus baltosios arbatos aromato.

Baltojoje arbatoje yra daugiau kofeino, bioflavonoidų bei vitamino C nei žaliojoje. Ji veiksmingai teikia žvalumo ir jaunina organizmą.

Baltosios arbatos skonis ne toks sodrus kaip juodosios ar žaliosios. Reikia įprasti prie jos trapaus subtilumo. Ją verta užgerti tyru šiltu vandeniu ir pajusi ypatingą švelnų saldumą. Dėl jos subtilumo ši arbata ilgą laiką nebuvo populiari Vakaruose. Tačiau dabar baltoji arbata tapo ypač mylima ir vertinama.

Ji plikoma visiškai naujame, niekam kitam nenaudotame ir su jokiomis buities priemonėmis neplautame arbatinuke. Vienam puodeliui reikia 10 gramų šių arbatžolių. Į pašildytą arbatinuką jas užpilame karštu, bet ne verdančiu vandeniu ir palaikome 15 minučių.

Skanios Jums baltosios arbatos :)

Komentarai0

Panašūs straipsniai

10 neįtikėtinų drožinių iš maisto
10 neįtikėtinų drožinių iš maisto

Tokius dirbinius būtina pamatyti!

Šokoladinė mada
Šokoladinė mada

Žinomi modeliai ir artistai demonstruoja neįtikėtinai skanias šokoladines suknias.

Neįtikėtini drožiniai
Neįtikėtini drožiniai

Skanu, žavinga, išradinga...

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Žalios ropės bus mažiau kartokos, jei prieš vartojimą jas apipilsite karštu vandeniu.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Salotos su lašiša Gardziosios sluoksines tuno salotos zuikis su juoda duona ir kmynais Mėsos troškinys su daržovėmis Česnakinis padažas kebabams Grybų padažas
Reklama
Prisijunk prie mūsų!