Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Ožkų pienas - ne tik skanu, bet ir sveika

2012-03-19 13:46:55
Spausdinti Komentarai (1)     Teksto dydis
Ožkų pienas - ne tik skanu, bet ir sveika

Palyginus su karvėmis, nedidučiai pieno šaltiniai – ožkos, tampa vis populiaresnės ne tik giliose kaimo bendruomenėse, bet ir miesteliuose ar didmiesčių priemiesčiuose. Auginti ožkas labai paprasta – jos nereikalauja nei didelio dėmesio, nei didelių patalpų, nei tiek daug pašaro, kiek reikia karvėms, kad duotų pakankamai pieno.

Nors ožkos nedidelės ir turi vos saujos dydžio tešmenis, per parą jos duoda 3-4 litrus pieno, o vasaros sezonu, kada joms suteikiama galimybė pasiganyti laukuose ir prisiragauti šviežios žolės, galima primelžti net iki 9 litrų.

Jaunystės eliksyras

Ne vienas ilgametis ožkų augintojas galėtų Jums pasakyti, kad ožkos pienas – jo užsitęsusios jaunystės paslaptis. Yra tikima, kad ožkos piene esantys natūralūs antibiotikai sunaikina organizme esančias puvimo bakterijas, kurios labiausiai ir greitina senėjimo procesą. Taip pat, geriant ožkos pieną, stiprėja imuninė sistema, gerėja kraujotaka. Ožkos pienas yra puikus kalcio, baltymų, fosforo, vitamino B2 bei kalio šaltinis. Nors ožkos pienas yra riebesnis nei karvės, jį skrandis virškina lengviau, todėl, priešingai nei karvės pienas, ožkos pienas netukina. Žinoma, kad karvės pienas ir jame esantis pieno cukrus – laktozė, dažnai sukelia įvairias alergijas, netinka mažiems, bei vyresniems žmonėms. Tuo tarpu ožkos pieną gali gerti ir karvės pienui alergiški žmonės, o naujagimiams, savo panašia sudėtimi, ožkos pienas gali pakeisti motinos pieną. Ožkos pieną yra rekomenduojama gerti ir pačioms mamytėms, maitinančioms savo kūdikius krūtimi – geriant ožkos pieną, atskiestą vandeniu, padidėja pieno kiekis.

Ožkų pienas liaudies medicinoje

Ožkų pienas neretai naudojamas medicinoje – liaudies žiniuoniai tikėjo, kad ožkos pienas netgi turi magiškų galių ir gali išgydyti pačias sunkiausias ligas. Turint paprasčiausią slogą patariama lašinti į nosį česnakų bei svogūnų sulčių ir šilto ožkos pieno mišinio. Skaudančią gerklę nuraminti padės jos skalavimas šiltu ožkos pienu. Nervingiems ir nemigos ar depresijos kankinamiems žmonėms gali padėti prieš miegą išgerta šilto ožkos pieno stiklinė. Taip pat ir sergantiems migrena ar besiskundžiantiems dažnais, įkyriais galvos skausmais gali padėti kasdien išgerta bent viena stiklinė ožkos pieno. Ožkos pienas tinka ir sergantiems bronchine astma, skrandžio opa, egzema, kepenų, tulžies ligomis, esant vidurių užkietėjimui.

Parduotuvių lentynose vis dažniau matome įvairiausių kremų, pienelių, šampūnų ir kitų kosmetikos priemonių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – ožkų pienas. Ožkos piene yra gausu įvairiausių vitaminų – A, B1, B2, C, taip pat mineralų – kalcio, natrio, magnio. Naujausi tyrimai įrodo ožkos pieno ir jame esančių daugiau kaip 70 nesočiųjų riebalų rūgščių svarbą. Dėl žemos lydymosi temperatūros, 37°C, ožkų sviestas gali būti taip pat lengvai absorbuojamas į gilesnius mūsų odos sluoksnius. Tai turi labai teigiamą poveikį mūsų išvaizdai – naudojant produktus su ožkos pienu, oda, plaukai, nagai yra intensyviai drėkinami ir saugomi nuo žalingo aplinkos poveikio.

 



Gyvenk sveikai!

Akivaizdu, kad nedidukė, barzdota ir raguota, užsispyrusi ožkytė gali dovanoti Jums šviesesnį gyvenimą – ilgesnę jaunystę bei stipresnę sveikatą. Reguliariai geriamas „baltasis eliksyras“ padės lengviau ištverti ar net išvengti ne vienos ligos, pradedant nuo įkyrios slogos iki sudėtingų virškinimo ligų. Rūpinkitės savo sveikata ir pasiryžkite gyventi sveikai!

Komentarai1
Jonas O=kinis 2012-06-06 20:57:09

Ekologiškos atostogos su ožkomis.Išnuomoju sodybą prie ežero .
Turiu registruotą jaunų melžiamų ožkų, tame tarpe ir Zaaneno veislės bandą jau 20 metų. Turiu vienkiemio tipo atskirą sodybą prie ežero (renovuota 3kambariai ir virtuvė, šulinys, WC lauke) jo

Panašūs straipsniai

Tegyvuoja pusryčiai arba 6 idėjos skaniai ir sveikai dienos pradžiai
Tegyvuoja pusryčiai arba 6 idėjos skaniai ir sveikai dienos pradžiai

Daugelis pusryčius laiko nereikšmingais ir mieliau šiam valgiui skirtą laiką išmano į kelias minutes miego. Kitiems pusryčius atstoja puodelis kavos, o dar kiti jų nevalgo sąmoningai, teisindamiesi amžinu laiko stygiumi.

Alkoholio ir energetinio gėrimo kokteilis - pavojus sveikatai
Alkoholio ir energetinio gėrimo kokteilis - pavojus sveikatai

Atėjus vasarai jaunimas laisvalaikį leidžia įvairiuose pamėgtuose renginiuose, klubuose. Taip leisdami laiką dauguma jų vartoja alkoholinius gėrimus. Didelį nerimą kelia pastaruoju metu ypač išpopuliarėjęs jų maišymas su energiniais gėrimais.

Tegyvuoja pusryčiai arba 6 idėjos skaniai ir sveikai dienos pradžiai
Tegyvuoja pusryčiai arba 6 idėjos skaniai ir sveikai dienos pradžiai(3)

Daugelis pusryčius laiko nereikšmingais ir mieliau šiam valgiui skirtą laiką išmano į kelias minutes miego. Kitiems pusryčius atstoja puodelis kavos, o dar kiti jų nevalgo sąmoningai, teisindamiesi amžinu laiko stygiumi.

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Jaunų ridikėlių lapuose gausu vitaminų bei mineralinių druskų, todėl nuplautus ir susmulkintus juos patariama naudoti salotoms.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Sojos pupelių kotletai Purūs keksiukai Žemaičių blynai su faršu Troškinys su soja Cukinija žiemai "Donecko" Šparaginių pupelių sriuba
Reklama
Prisijunk prie mūsų!