Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Sūriai

2011-05-25 16:01:59
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Sūriai

Pica, makaronai, fondiu ar lazanija - tai patiekalai, kuriuos gamindami nepamirštame ir sūrio. Visur jo reikia vis kito...

Koks kam tinka

Picai naudokite Mocarelą. Šis sūris labai gerai lydosi. Kad ir kiek laiko jis praleis orkaitėje, nevirs kieta pluta. Primename, kad mocarelos sūrį būtinai reikia laikyti skystyje ir ne ilgiau kaip dvi dienas.

Spagečius, kaneloni ir kitus makaronų patiekalus Italijoje priimta barstyti Parmezano sūriu. Šis sūris, kitaip nei Mocarela, gali būti laikomas išties ilgai.

Kai draugus susiruošite pasikvieti tikram šveicariškam fondiu, įsigykite Griujerio sūrio. Šis kietasis sūris yra vaisių ir riešutų skonio. Taip pat fondiu tinka ir Ementalio sūris su didelėmis skylėmis.

Sūrio lėkštė


Jeigu norite svečiams pasiūlyti sūrio lėkštę, joje turėtų būti 4-7 skirtingų rūšių sūriai. Juos reikėtų sudėlioti ratu pagal laikrodžio rodyklę, pradedant nuo švelniausio iki intensyviausio skonio sūrių.

Prie sūrių galima patiekti obuolių, kriaušių ir figų, tik ne citrusinių vaisių, kurių skonis “permuš” sūrį. Patiekite ir juodos duonos. Taip pat tinka migdolai, graikiniai riešutai bei džiovinti vaisiai.

Sūris su kirmėlėmis

“Casu Marzu” - ypatinga Sardinijoje (Italija) gaminamo sūrio, kuriame yra musių lervų, rūšis. Sūrio pavadinimas išvertus reiškia “supuvęs sūris”, žmonės jį dar vadina “sukirmijusiu”. “Casu Marzu” nokinamas ilgiau nei įprasta fermentuojant sūrius - taip pasiekiama puvimo stadija. Paprastai šio sūrio negalima nusipirkti net Italijoje, nes šis delikatesas, kuriame knibžda lervų, gali šokiruoti net didžiausią gurmaną.

Sūris iš briedžių pieno

Pats brangiausias sūris gaminamas Švedijoje iš briedžių pieno. Pamelžti laukinius žvėris ypatingai sunki užduotis, todėl šio sūrio kilogramo kaina gali siekti iki tūkstančio eurų.

Girtas sūris

Tru dju kriu yra “girčiausias” sūris. Jį gaminant yra “plaunamas” vyne arba šampane. O vėliau tris savaites dar ir degtinėje, kol sūris bręsta.

Komentarai0

Panašūs straipsniai

Noriu tokio pakabučio! (I)
Noriu tokio pakabučio! (I)

Gražu, skanu, spalvinga, originalu, o svarbiausia verta turėti!

Įsigijote sulčiaspaudę – o kas toliau?
Įsigijote sulčiaspaudę – o kas toliau?

Vasara – puikus metas, kurio laukia visi šviežių vaisių, uogų ir daržovių mėgėjai. Tad, išvydus ant prekystalio iš toli šviečiančias uogas ar raudonskruosčius obuoliukus, noras pradėti maitintis sveikiau kyla natūraliai ir kai toks didelis skanumynų pasirinkimas aplink, tai atrodo visai įgyvendinamas tikslas. „Dažnai norėdami sveikiau maitintis žmonės pasirenka techniką, kuri tai padėtų padaryti, tarsi užtvirtintų pasiryžimą. Šiuo metu matoma ...

Tortas - Panda
Tortas - Panda

Žavingi ir labai skanūs tortai - pandos patiks tiek mažiems, tiek dideliems...

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Nepanaudotas svogūnas ilgiau išliks šviežias ir maistingas, jei perpjautą vietą patepsite riebalais.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Virtų bulvių cepelinai su mėsa Dešrelės su bulvėmis Vištienos širdelių guliašas Purūs keksiukai Makaronai su pomidorais ir sūriu Skanios salotos su kumpiu
Reklama
Prisijunk prie mūsų!