Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Šv. Valentino dienos simboliai ir burtai

2015-02-08 22:09:52
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Šv. Valentino dienos simboliai ir burtai

Vasario 14-toji - šv. Valentino diena
 
Šią dieną žmonės visame pasaulyje savo mylimiesiems siunčia romantiškus atvirukus bei dovanėles. Ant atvirukų siuntėjo vardas dažniausiai neužrašomas, nes jie skirti tik slaptai meilei. Paprastai atvirukuose vyrauja rožinė spalva, piešiamos širdys, rožės, amūrai, angeliukai ir pan. Į atvirukus rašomos eilės, sentencijos ir įvairūs aforizmai.
 
Nors vasario 14-oji vadinama įsimylėjėlių ir porelių diena, būtent šią dieną turime puikią progą nustebinti mylimą žmogų miela smulkmena, nuoširdžiu rūpinimusi ar iš širdies pagamintu patiekalu.

Šv. Valentino dienos simboliai

Įprastas meilės simbolis, ypač dažnai sutinkamas Valentino dieną yra širdis. Širdies formos saldumynai, dėžutės, žvakės ir atvirutės. Šokoladinės, popierinės, medžiaginės, papuošiančios įvairiausius daiktus ir net drabužius, širdys. Pripažintu meilės simboliu širdis - matyt, tai lėmė jos plazdėjimas, pamačius mylimąjį.

Gėlės Valentino tradicijos dalimi tapo XVII amžiuje, kai Prancūzijos karaliaus Henriko IV duktė surengė puotą Šv. Valentino garbei. Jos metu visos damos gavo po nuostabią gėlių puokštę iš vyriškio, kurį pasirinko savo Valentinu. Taip Italijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje gėlių bei meilės raštelių siuntimas tapo tradicija.

Kitas neatsiejamas meilės įvaizdis - angeliukas, padaužiškai laidantis meilės strėlytes. Kupidonas į mūsų kultūrą ateina iš senovės graikų mitų ir legendų. Antikinėje Graikijoje jis buvo vadinamas Erosu. Tai graikų meilės deivės Afroditės sūnus. Daug graikų kultūros elementų perėmę romėnai meilės deivę pavadino Venera, o jos sūnų - Kupidonu. Kupidonas - motinos, meilės deivės pasiuntinys, kurio strėlė sužeidžia ir priverčia pamilti net ir pačią šalčiausią širdį.

Šv. Valentino dienos pranašystės

Valentino dienos pranašystės susiję su paukščiais. Žmonės tikėjo, kad šią dieną moteris, pamačiusi skrendančią liepsnelę, ištekės už jūreivio; žvirblį – už varguolio, bet bus labai labai laiminga; jei išvys kikilį - ištekės už turtingo žmogaus.

  • Sugalvokite penkis-šešis vaikinų/merginų vardus, su kuriais norėtumėte susituokti. Tarkite juos iš eilės, tuo pat metu sukite obuolio kotelį tol, kol kotelis atsiskirs. Jūs susituoksite su žmogumi, kurio vardą kaip tik tarėte tuo metu.
  • Jei perpjausite obuolį per pusę ir suskaičiuosite sėklas, sužinosite, kiek vaikų ateityje turėsite.
  • Pirmas vaikino/merginos vardas, kurį išgirsite arba perskaitysite laikraštyje šv. Valentino dieną, bus vardas žmogaus, su kuriuo ateityje susituoksite.
  • Jei Valentino dieną išvysite voveraitę, tai reiškia, kad ištekėsite už šykštaus žmogaus, kuris rūpinsis tik pinigų kaupimu.
  • Jei išvysite kikilį, ištekėsite už turtingo žmogaus.
  • Jei šią dieną pamatysite pulką balandžių – Jūsų vedybos bus taikios ir laimingos.
  • Jei rasite ant kelio pirštinę, Jūsų mylimasis bus tas, kuris kuriam priklauso antra pirštinė.
Komentarai0

Panašūs straipsniai

Šefas, skatinantis iš naujo atrasti lietuviškų gėrybių skonius (ir motyvacija kiekvieno jūsų asmeninei karjerai) (interviu)
Šefas, skatinantis iš naujo atrasti lietuviškų gėrybių skonius (ir motyvacija kiekvieno jūsų asmeninei karjerai) (interviu)

omas Rimydis, tituluotas vienu geriausių dabartinių Lietuvos šefų – be kruopelės arogancijos, griežtas, bet teisingas, kryptingai siekiantis tikslo, altruistiškas, bet tik su...

Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė
Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė


Vakar, Tarptautinės dienos be dietų vakarą, išrinkta pirmoji Lietuvoje Prieskonių karalienė. Dėl šio titulo „Santa Maria“ inicijuotame konkurse rungėsi trys kulinarijos entuziastės, pakeliui į finalą įveikusios 50 konkurso dalyvių. Finalisčių pasirodymą ir jų pagamintą vakarienę vertino virtuvės virtuozai Deivydas Praspaliauskas ir Tomas Rimydis, kulinarinių knygų vertėja, maisto tinklaraščio autorė Eglė Mačerauskienė ir „Santa Maria“ priesk...

Kalėdinės dovanos vaikams: svarbiausia – įspūdžiai !
Kalėdinės dovanos vaikams: svarbiausia – įspūdžiai !

Artėja gražiausia metų šventė – Kalėdos. Ne paslaptis, kad labiausiai šios dienos laukia mažieji – juk Kalėdos – ir šventinė nuotaika, ir artimųjų buvimas kartu, ir... ilgai lauktos dovanėlės, kurias išrinkti ne taip ir lengva. Mažieji dažnai keičia savo norus, o juos nustebinti – gana sunku.

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Kiaušinių baltymus greičiau išplaksite ir jie bus puresni, jei į juos įbersite žiupsnelį druskos.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Vengrijos agurkai Lietiniai su dešrelėmis Keksiukai su spanguolėmis Šparaginių pupelių sriuba Virtos “gėlytės” KRIAUŠIENĖ
Reklama
Prisijunk prie mūsų!