Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Tuoj ateina svečiai!

2014-11-20 14:05:40
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Tuoj ateina svečiai!

Šiais laikais galime tik pasidžiaugti, kad visi draugai ir bičiuliai turi mobiliuosius telefonus bei galioja nerašyta taisyklė: prieš užsukant į svečius privaloma paskambinti. Deja, tai vis dėlto neišvaduoja nuo netikėtų svečių problemos. Tikriausiai ir tau teko patirti šoką, kai paskambina draugė ar giminaitė ir džiugiai šūkteli tau į ausį: "Kaip tik važiuoju pro šalį, po pusvalandžio užsuksiu!"

Jau geriau tokiu atveju būti užkluptai be perspėjimo – bent galima pasiteisinti, jog ką tik pradėjai tvarkyti kambarius. O ką pasakyti dabar, kai apie svečius buvai įspėta "iš anksto"? Tik nepanikuok! Siūlome specialią atmintinę, kuria vadovaudamasi pasiruoši svečių sutikimui vos per pusvalandį!

 • Manai, kad atėję svečiai pirmiausia įvertina netvarką koridoriuje? Tikrai netiesa! Dar prieš įžengdami į namus, jie nužvelgia šeimininkę. Todėl tu turi atrodyti puikiai. Apsirenk ką nors kasdieniško, bet gražaus, pasidažyk ir susitvarkyk šukuoseną. Niekas nesitiki, kad pasitiksi su kokteiline suknele ir elegantišku vakariniu makiažu. Tu juk namie! Idealiai tiks džinsai ir paprasti trikotažiniai marškinėliai, akis paryškink tušu, lūpas – blizgesiu, jei reikia, maskuojamuoju pieštuku ir pudra paslėpk vieną kitą iškilusį spuogelį. Žaisti akių šešėliais ir skaistalais tikrai nėra kada, be to, tai iš tiesų nėra būtina.
 • Kambariai turi duris. Spintos – taip pat. O durys gali paslėpti neįtikėtinai daug netvarkos. Be abejo, toks slapukavimas – ne išeitis, jei jo tenka griebtis nuolat, bet... netikėtų svečių atveju tai išties veiksminga. Svarbiausia – perspėk namiškius, kad išdavikiškai neatidarinėtų durų ten, kur nereikia.
 • Net jei už lango – gili žiema, praverk langus. Tu gal ir nejauti nemalonaus užsistovėjusio kambarių kvapo, bet svečiai jį akimirksniu užuos. Taigi, tegul juos pasitinka gaivus ką tik išvėdintų kambarių dvelksmas. Jei negali atidaryti visų kambarių langų – atidarinėk juos pakaitomis: kelios minutės gaivos vienam, kelios – kitam kambariui.
 • Pasičiupusi stiklo valiklį nuvalyk veidrodžius. Svečiai į juos būtinai pasižiūrės. Tokia jau ta žmogiška prigimtis – niekas neatsispiria pagundai apžiūrėti savo atvaizdą. Tik labai nemalonu, jei tą atvaizdą sudarko pirštų dėmės, nešvarumai ir dulkės. O ant veidrodžio juos pastebės ne tik pedantė tetulė. Beje, tuo pačiu valikliu suvilgytu skudurėliu būtinai brūkštelk ir stiklines sekcijos dureles bei stiklinį kavos staliuką.
 • Paėmusi tuščią dėžę, pereik per kambarius ir tiesiog sužerk į ją visa, kas guli ne vietoje. Šią dėžę bus paprasčiau pastatyti į spintą ar sandėliuką, nei per keletą minučių tvarkingai dėlioti visus ne vietoje esančius daiktus. Tam turėsi daug laiko svečiams išėjus.
 • Iškedenk ir tvarkingai sudėliok pagalvėles. Sugrūstos, priplotos ar netvarkingai sujauktos jos sugadina net ir idealiai švaraus kambario vaizdą. Ir atvirkščiai – žaismingai išdėliotos, pūpsančios ant sofos, kėdžių ir grindų, sukurs jaukią ir svetingą atmosferą.
 • Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas – tualetui ir voniai. Be abejo, kambarių grindims išplauti laiko veikiausiai nėra. Tačiau šios dvi (ar viena) patalpos turi būti idealiai švarios, todėl brūkštelk drėgnu grindų skuduru, unitazą "palepink" želė konsistencijos valikliu, papurkšk oro gaiviklio. Vonioje kriauklę švariai nuplauk vandeniu, tvarkingai sukabink rankšluosčius ir pakabink dar keletą naujų, kuriais galėtų pasinaudoti svečiai.
 • Net jei virtuvė nėra sujungta su svetaine, labai pageidautina, kad ji būtų tvarkinga – tikėtina, kad svečiai pasisiūlys padėti atnešti kavos puodelius ar užsuks pasiieškoti lėkštės savo atneštiems pyragaičiams sudėti. Todėl nieko nelaukusi sukrauk nešvarius indus į indaplovę (jei tokios neturi ir nėra laiko jų išplauti rankomis, sudėk juos į spintelę, tik nepamiršk jų sutvarkyti svečiams išėjus), virtuvės kempinėle pavalyk kriauklę, nuvalyk trupinius nuo virtuvės stalo ir spintelių, sudėk produktus į vietas: ką į duoninę, ką į šaldytuvą, o ką į šiukšliadėžę.
 • Jei dar liko laiko – išsiurbk kambarį, kuriame priimsi netikėtus - tikėtus svečius.
 • Uždaryk langus, kambariai jau tikrai išsivėdino, ir užžiebk aromatinę žvakę. Švelnus jos kvapas netruks pasklisti aplinkui ir apgobs tavo kambarius jaukių, mielų, svetingų namų skraiste.
 • Belieka pačiai žvilgtelėti į švarutėlį veidrodį, nusišypsoti savo atvaizdui ir eiti prie durų pasitikti svečius!
Komentarai0

Panašūs straipsniai

Mažos gudrybės
Mažos gudrybės

Žiedinių kopūstų spalvą išsaugosime, jei juos virdami į vandenį įbersime šaukštelį cukraus.

Jeigu norite, kad burokėliuose liktų kuo daugiau vitaminų, juos virkite pasūdytame vandenyje.

Patartina į bulvių košę pilti tik karštą pieną, nes nuo šalto ji pasidaro tamsi.

Žalingi indai: ką palikti, o ką - išmesti?
Žalingi indai: ką palikti, o ką - išmesti?

Lietuviai tradiciškai naudodavo medinius indus. Beje, tikdavo tikrai toli gražu ne bet kokia mediena – didelę reikšmę turėjo jos gydomosios savybėms.

Ką iškylaudami turėtume žinoti apie maisto produktus?
Ką iškylaudami turėtume žinoti apie maisto produktus?

Sušilus orams, vis dažniau skubame į gamtą, keliones. Kiekvieną kartą prisidedame pilnus krepšius maisto. Deja, kuo karštesnė diena, tuo greičiau genda maisto produktai.

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Burokėlių lapkočiai daug vertingesni už pačius burokėlius, nes juose daugiau vitaminų ir kitų vertingų medžiagų.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Trešnių trauktinė Ananasas grilyje Kugelis su cukinija Kepti šonkauliukai medaus-garstyčių marinate Bulvės su grybais kaimiškai Sojos pupelių kotletai
Reklama
Prisijunk prie mūsų!