Straipsniai
Greita paieška
Receptai
Draugai

Vokietijos vynų regionai bei vynai

2011-05-03 15:40:31
Spausdinti Komentarai     Teksto dydis
Vokietijos vynų regionai bei vynai

Dauguma Vokietijos vynuogynų yra prie pačios šiauriausios „vyno klimato juostos“ ribos. Būtent ten šalčiui neatsparios vynuogės gali augti tik apsaugotose saulėtose plantacijose.

Vynuogynai Vokietijoje auginami labai seniai - nuo Karolio Didžiojo laikų. Vynuogės į šį kraštą pradėtos vežti Šiaurės romėnams užkariavus Galiją. Vynuogynai pradėti sodinti prie Reino, Mozelio upių, nes svarbiausia buvo vynuogių išplukdymas laivais.

Viduramžiais vynuogynai išplito net iki Baltijos jūros ir apėmė tris kartus didesnius plotus nei dabartinėje Vokietijoje. Po karo negandų vynininkystę puoselėti padėjo dvasininkai bei kilmingieji.

Didžioji dalis vokiško vyno yra „grynaveisliai“, t.y. vynai gaminami tik iš vienos rūšies vynuogių. Pagrindinis vyno skirstymo į atitinkamas kokybės grupes kriterijus yra vynuogių cukringumas tuo metu, kai imamas jų derlius. Žemiausią pakopą užima stalo ir vietinis vynas, tuomet eina įvertintas aukštos kokybės vynas. Senovėje, šeštajame ir septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje madingiausias buvo saldus vynas, o šiandien atvirkščiai – dominuoja sausasis vynas.

Visame pasaulyje yra puikiai žinomas prie Mozelio upės slėnio augančių vynuogių vynas. Ahro slėnyje vynuogių plotai žymiai sumažėjo, todėl vyno daryba sumažėjo. Vyno kultūra į Reino kraštą atkeliavo iš senovės Romos, vėlyvuoju jos imperijos laikotarpiu. Mittelrein – labiausiai į šiaurę nutolęs vyno kraštas. Jis žymus savo pilimis ir vynu. Reingau krašte vynuogynai dar tebepriklauso seniesiems dvarininkams. Šio regiono vyndariai lieka ištikimi Riesling rūšies vynuogėms, iš kurių išgaunamas nepaprasto skonio vynas. Piečiausias Vokietijos vynininkystės kraštas – Badenas, kurio ilgis daugiau nei 400 kilometrų.

Prie Maino gyvenančių vokiečių vyno pasaulis visai kitoks. Čia ilgą laiką favoritu buvo Silvaner vynas, tačiau jį vėliau išstūmė, sukryžminus Silvaner ir Riesling rūšių vynuoges, gautas Muller-Thurgau. Frankofonija visada buvo sausojo vyno garbintoja. Šio regiono vynas visuomet išsiskyrė tuo, jog jis pateikiamas įvairiausių formų buteliuose.

Komentarai0

Panašūs straipsniai

Captain Morgan
Captain Morgan

Kapitonas Henry Morganas, vienas drąsiausių bei sėkmingiausių XVII amžiaus Karibų jūros piratas, kurį karalius Čarlzas II, už jo atsidavimą Anglijai, paskyrė Jamaikos gubernatoriumi. Kapitono Morgano dėka romas buvo pripažintas oficialiu Anglijos Karališkojo laivyno gėrimu.

Menininkas sukūrė indus iš apelsino žievės
Menininkas sukūrė indus iš apelsino žievės

Izraelyje, žydų ir arabų kaime gimęs arabų kilmės menininkas Wahat-al-Salam mėgsta eksperimentuoti su kasdienybėje sutinkamais daiktais. Pasinaudodamas paprasta lydymo ir džiovinimo technika jis sukūrė indus iš apelsino žievės.

Šiuolaikinių šaldytuvų galimybės
Šiuolaikinių šaldytuvų galimybės

Šaldytuvai jau kuris laikas yra vienas svarbiausių buitinės technikos įrenginių virtuvėje, kadangi jo dėka galima patogiai išlaikyti šviežius produktus. Skirtingi jų dydžiai lengvai pritaikomi įvairiose patalpose, dailus dizainas leidžia šiuos prietaisus priderinti prie kambario interjero, tačiau ne mažiau džiugina ir jų funkcionalumas, kuris bėgant metams vis didėja. Kokias galimybes siūlo šiuolaikiniai šaldytuvai?

 Daugiau straipsnių
Ar žinote, kad...

Kepant riebalai mažiau spragsės, jei įbersite truputį druskos.

Rodyti kitą patarimą
Reklama
Dienos populiariausi
Slyvų pyragas Mielinė plonapadės picos tešla Troškintos kiaulienos kepenėlės Burokėlių salotos Vengrijos agurkai Sūrio lazdelės
Reklama
Prisijunk prie mūsų!